Pirmdiena - Piektdiena: 9:00 - 19:00
27 47 42 67
Droša un efektīva auto mazgāšana

Mazgājot automašīnu nekādas īpašas iemaņas nav nepieciešamas, galvenais ņemt vērā pāris pamatprincipus, lai mazgājot savu automašīnu regulāri, tās krāsojums saglabātos nevainojams maksimāli ilgu laiku.

Svarīgākais uzdevums mazgāšanas procesā ir pēc iespējas maigāk pacelt visus netīrumus no auto krāsas un noskalot tos, nesabojājot krāsas vai lakas kārtu, kas ir virs tās, kā arī izmantot līdzekļus, kas nesabojātu vaska aizsargkārtu un Jūsu auto krāsa tiktu pasargāta arī turpmāk.

Pats drošākais mazgāšanas veids būtu izmantojot KOCH sūkli, kas viegli skalojas, šampūnu, kas ir maigs pret vasku vai citiem krāsas aizsardzības līdzekļiem, kā arī tā saucamo „2 spaiņu metodi”.


Kas ir 2 spaiņu metode?
Ielejiet vienā spainī ūdeni un atšķaidiet to ar maigu šampūnu, otrā spainī tikai tīru ūdeni, kur izskalot mazgāšanas sūkli.Mazgājot automašīnu, iemērciet mazgāšanas sūkli spainī ar šampūnu, nomazgājiet vienu automašīnas daļu, tad izskalojiet sūkli tīrajā ūdens spainī, atkal iemērciet spainī ar šampūnu un tā turpiniet līdz virsbūve ir tīra. Labums no šīs metodes ir tāds, ka lielāko daļu netīrumu Jūs atstāsiet vienā spainī, kur skalojāt sūkli, savukārt ūdens spainis ar šampūnu būs gandrīz tīrs, tā Jūs būsiet izvairījies no atkārtotas netīrumu nokļūšanas atpakaļ uz automašīnas krāsas, kas palielinātu risku to saskrāpēt.


Atgriežoties pie šampūna izvēles, būtu jāņem vērā, ka tam ir jābūt pietiekami maigam, lai nesabojātu vaska aizsargslāni un tai pat laikā pietiekami stipram, lai izšķīdinātu dubļus un netīrumus. Vairums lielveikalos nopērkamo šampūnu patiesībā ir diezgan agresīvi un no tiem būtu jāizvairās. Ne tik svarīgi, lai šampūns ļoti putotu, kā, lai tas saturētu pietiekamu daudzumu lubricējošu vielu, kas nodrošina labu slīdamību pa krāsas virsmu un samazina risku saskrāpēt krāsu. Izmantojot "agresīvākus" šampūnus Jums būtu arī jādomā par daudz regulārāku vaskošanu. Daudzi vēl joprojām izmanto trauku mazgāšanas līdzekli automašīnas mazgāšanai, tomēr, lai gan šie līdzekļi ļoti labi puto un satur arī pietiekami daudz lubricējošu vielu, tie ir ārkārtīgi agresīvi un varat būt drošs, ka uzklātais vasks uz krāsas ilgi neturēsies. Savukārt izmantojot maigu šampūnu, Jūs ne tikai nebojāsiet vaska aizsargkārtu, bet arī netīrumi būs daudz vieglāk noskalojami, kas nozīmē, ka mazgāšanas process būs daudz maigāks auto krāsai.

Kad būsiet nonācis līdz mazgāšanas procesam, pirmais ar ko sākt ir noskalot pēc iespējas vairāk netīrumu ar augstspiediena mazgātāju vai vienkārši dārza šļūteni.
Tālāk mazgājiet virsbūvi ar sūkli, maigu šampūnu un 2 spaiņu metodi, sākot ar jumtu un virzoties tālāk uz stikliem, motora pārsegu, augšējām sānu malām, apakšējām sānu malām, priekšējo un aizmugurējo buferi. Izskalojiet mazgāšanas sūkli pēc katras nomazgātās virsbūves daļas. Un atcerieties, mazgājot virsbūvi, izmantojiet tikai taisnvirziena kustības, nemazgājiet ar apļveida kustībām – tas radīs apļveida švīkas, kas būs ļoti labi redzamas saules gaismā.

Tālāk ķerieties pie diskiem. Ja tie ir ļoti dubļaini vai netīri, no sākuma varat pielietot atbilstošu birsti un tad mazgāt ar sūkli. Atcerieties izmazgāt arī arkas.
Pēc virsbūves un disku noskalošanas, mašīna jānoslauka ar zamšādas vai mikrošķiedras lupatiņu. Lielāko ūdens daudzumu pirms tam varat nodzīt ar silikona lāpstiņas palīdzību, tomēr esiet īpaši piesardzīgs, lai virsma būtu 100% tīra no jebkāda veida netīrumiem, pretējā gadījumā sabojāsiet krāsu.

Tagad, kad mašīna ir tīra, atcerieties izskalot un izmazgāt lupatiņas zemas temperatūras ūdenī, pievienojot nedaudz veļas pulvera, bet nekādā gadījumā nelietojiet mīkstinātājus vai balinātāju, tā kā tas var sabojāt lupatiņas absorbēšanas spējas. Labi aprūpētas mikrošķiedras lupatiņas Jums kalpos ļoti ilgu laiku.