Pirmdiena - Piektdiena: 9:00 - 19:00
27 47 42 67
Māla tīrītāja lietošana

Māla tīrītājs jeb Clay bar (angļu val.) ir māla un abrazīvu daļiņu sajaukums, ko izmanto piesārņojuma likvidēšanai no krāsas virsmas. To pielieto pirms vaska uzklāšanas. Atbrīvojot virsmu no piesārņojuma, tā paliek gluda. Māla tīrītājs nav pulēšanas līdzekļu aizvietotājs, tas ir palīglīdzeklis, lai ātri atbrīvotos no virsmas piesārņojuma (koka sulas, bituma, bremžu nogulsnēm u.c.). To vienmēr izmanto kopā ar kādu lubrikantu saturošu līdzekli vai arī labu auto šampūnu, kas atšķaidīts ar ūdeni. Var izmantot arī kopā ar sausās mazgāšanas līdzekli. Tas tiek izmantots gan uz virsbūves, gan diskiem, gan arī stikliem.
Māla tīrītāju pielieto pēc auto mazgāšanas un pirms vaska uzklāšanas.


Vai man vajag izmantot māla tīrītāju?
Neskatoties uz to cik bieži jūs mazgājat un vaskojat automašīnu, ar to vien nepietiek, lai atbrīvotu virsmu no piesārņojuma un patiesībā, klājot vasku pāri dažādām piesārņojuma vielām, vasks tās nosedz un tās var turpināt negatīvi iedarboties uz automašīnas krāsojumu.
Pārbaudīt vai Jūsu automašīnas krāsu nepieciešams attīrīt ir ļoti vienkārši. Nomazgājiet un nosusiniet automašīnu. Ar pirktu galiem pārbrauciet pāri krāsas virsmai, tai jābūt gludai kā stikls. Ja tā nav, Jūsu auto krāsa ir pakļauta dažādu piesārņojošu vielu ietekmei. Likvidējot šo piesārņojumu (bitums, skābju lietus plankumus, kukaiņu paliekas, bremžu nogulsnes, koka sulu, cieta ūdens plankumus u.c. ) uzlabosies gan izskats, gan arī krāsas "veselība".

Māla tīrītāja pielietošana.
Lietot māla tīrītāju ir vienkārši. Jāievēro ražotāja norādījumi, to nedarot Jūs varat sabojāt virsmu.
Sāciet ar automašīnas mazgāšanu, pēc tam nožāvējiet to un novietojiet ēnā vai slēgtā telpā. Pielietojiet māla tīrītāju vienlaicīgi uz neliela virsmas laukuma. Sarullējiet savu māla tīrītāju bumbiņā, tādā veidā tas sasilst un kļūst efektīvāks. Tagad no māla tīrītāja izveidojiet nelielu plakanu virsmu. Pēc tam uzsmidziniet lubrikantu uz virsmas un ar taisnvirziena kustībām berzējiet virsmu turp un atpakaļ, pielietojot vieglu/vidēju spēku.
Ja kļūst grūti berzēt, jālieto vairāk lubrikanta (tas tādēļ, ka māla tīrītājs ir diezgan lipīgs). Atkārtojiet vairākas reizes un pēc tam pārslidiniet ar roku pāri virsmai, tai vajadzētu būt gludai un slidenai. Ja tā nav turpiniet ar vēl pāris piegājieniem, līdz tā kļūst gluda kā stikls. Kad panākts vēlamais efekts, notīriet virsmu ar mikroškiedru lupatiņu.
Kad esat apstrādājuši visu automašīnu, vēlams būtu to noskalot lai atbrīvotos no lubrikanta. Tagad Jūsu mašīna ir gatava vaskošanai.

Pielietojot māla tīrītāju, atcerieties:
1.Māla tīrītājs satur viegli abrazīvas daļiņas tādēļ sekojiet ražotāja norādījumiem, lai nesabojātu krāsas virsmu;
2.Ja jūs nometat māla tīrītāju zemē, izmetiet to, jo netīrumi, kas pie tā pielips pēc tam saskrāpēs jūsu krāsu;
3.Pirms lietošanas pārbaudiet māla tīrītāju un ar nagu izņemiet ieķērušos netīrumus;
4.Vienmēr lietojiet kopā tikai ar kādu lubricējošu līdzekli, piemēram, labu šampūnu sajauktu ar ūdeni.